Baykro 03

Outlawsi osvojili tradicionalni Hajdukov turnir Tipico 2015

Turnir privukao 36 momčadi

MÜNCHEN, 28.06.2015 - Na nogometnim terenima FC Wackera je u nedjelju 28. lipnja održan tradicionalni ljetni malonogometni turnir Hajduka iz Münchena Tipico-cup 2015, pod glavnim pokroviteljstvom Elektro Wutz, Gebäudetechnik Wutz, Tipico Misec, Caffe bar Westpol, Reifen Senjak te Dominkovic Transporte Gmbh

Ovogodišnji ljetni turnir privukao je 36 malonogometnih momčadi koje su bile raspoređene u 8. natjecateljskih skupina. Preko 1000 posjetitelja je moglo uživati u zanimljivim nogometnim predstavama koje su se odigravale na terenu, a ujedno se pored terena
nastavljalo nogometno druženje uz ukusna jela sa roštilja i hladne napitke.

Novi predsjednik Hajduka Igor Bijelić zajedno sa svojim suradnicima organizirao je turnir za pamćenje koji je još jednom pokazao kako Hajduk ima veliku podršku svojih pristaša u glavnom bavarskom gradu. Pored novog predsjednika u organizaciji turnira sudjelovali su Nikola Petrović, Ante Rašo, Ante Karaula, Luka Holjevac, Ivo Topić, Jure i Pero Matijević, te Borislav Janković koji su cijeli dan neumorno služili posjetitelje Tipico turnira.

U ulozi voditelja turnira odlično se snašao Nikola Petrović.  U jednoj opuštenoj i veseloj atmosferi publika, a posebno pripadnice ljepšeg spola bodrile su svoje favorite. Ugodna, prijateljska atmosfera se osjećala na svakom koraku, što je pokazatelj kako su ovakvi turniri omiljeni načini druženja iseljenih Hrvata.

Do polufinala su stigle 4 najbolje momčadi Outlaws, Dinamo München, Cahe Apollon i Westler. U prvom polufinalu su Outlawsi pobijedili Dinamo rezultatom 1:0, dok je u drugom polufinalu momčad Westlera nakon dramatične utakmice pobijedila Cafe Apollon rezultatom 4:3. U utakmici za treće mjesto Dinamo je bio uspješniji od Cafe Apollona, te je osvojio 3. mjesto nakon pobjede od 1:0.
U uzbudljivoj finalnoj utakmici Outlawsi su pobijedili Westlere rezulatom od 3:0, te su zasluženo osvojili ovogodišnji Tipico turnir.

Za najboljeg golmana turnira proglašen je Kristian Čerkez iz Dinama München, najbokji igrač bio je Remzi Maloku iz Outlawsa.

Među sucima bilo je i jedno poznato sudačko ime Josip Oroz iz hrvatske nogometne lige.

Tekst: Anđela Drmić