N.K.Hajduk München : SV Schw./ Weiß 6:1  (3:1)

Sastav:

Kristijan Bašić, Dejan Poplašen, Franjo Škarica, Arnes Zečić, Amir Jakovac, Juro Matić, Eugen Arkov, Dejan Šušnjara, Dejan Matijević, Dany Brletić, Blaž Matišić

Klupa:

Emanuel Rakuša, Dragan Krišto, Milenko Čajić, Anto Rašić

München - Hajduk je na domaćem terenu odigrao odličnu utakmicu i zasluženo slavio visokom pobjedom od 6:1. Treneru Mladenu Šupi na raspolaganju nisu bili svi igrači iz prve postave, ali unatoč tome, hrvatski igrači su odigrali jednu od najboljih predstava ove sezone.

Već u trećoj minuti nakon odličnog proigravanja Dejana Matijevića u listu strijelaca se upisuje Dany Brletić. Vjerni navijači nisu dugo čekali Hajdukov sljedeći pogodak. U 10. minuti Hajdukov kapetan Dejan Šušnjara izvodi slobodan udarac, i odlično upošljava Danya Brletića koji se po drugi put upisuje u listu strijelaca. Hajdukovu dominaciju u prvom poluvremenu potvrđuje Blaž Matišić u 25. minuti, koji postiže treći zgoditak za Hajduk.

Gosti smanjuju Hajdukovu prednost zgoditkom iz jedanaesterca na 3:1. U drugom poluvremenu nastavlja se Hajdukova igračka nadmoć. Dejan Matijević u 48. minuti postiže 4. zgoditak za Hajduk.

Dragan Krišto u 59. minuti iz jedanaesterca koji je dosuđen nakon prekršaja na Dejanu Matijeviću, povećava prednost na 5.1. Ni nakon 5 zgoditka Hajdukovci ne staju, nego i dalje kombiniraju i stvaraju izgledne prigode za zgoditak. U 74. minuti Dejan Šušnjara izvrsno upošljava Blaža Matišića koji se po drugi put upisuje u listu strijelaca za konačni rezultat od 6:1.

Münchenski bijeli su se ovom pobjedom potvrdili drugo mjesto na tabeli i započeli svoj pohod prema vodećoj poziciji.

Tekst: Anđela Drmić